Енергоаудит
Власники будь-якої компанії чи підприємства намагаються зробити все можливе, щоб зменшити витрати на опалення, електро- та водопостачання. Те саме стосується й звичайних жителів. Проте складно самостійно визначити, що варто змінити вприміщенні, аби сума в комунальних рахунках знизилась у кілька разів. Енергоаудит допоможе знайти відповідь на це запитання.
Енергоаудит — це ретельна перевірка будинку, підприємства чи будь-якої іншої будівлі. Вона полягає в аналізі всіх їхніх елементів: покриття, підлоги, вікон, систем опалення й водопостачання, електричних приладів тощо.
Які завдання виконує енергоаудит?
Енергоаудит виконує одночасно кілька завдань:
- визначеннярівня енергетичної ефективності будівлі;
- зменшення споживання енергії;
- створення енергетичного паспорта об’єкта;
- зменшення витрат.
Етапи енергоаудиту
Тривалість енергетичного аудиту будівлі залежить насамперед від її типу й розміру. Зазвичай він складається з таких етапів:
- швидке збирання загальної інформації та візуальний огляд приміщення;
- детальний огляд приміщення з використанням спеціальних приладів. Цей процес передбачає перевірку герметичності об’єкта, якість вентиляції, рівень вологості, температури на підлозі, стелі, вікнах, стінах. На цьому етапі фахівці перевіряють роботу газового котла й газопроводів, щоб виявити всі можливі місця витоків газу. Обов’язково здійснюється перевірка освітлювальних приладів;
- виконання енергетичних та економічних розрахунків;
- створення енергетичного паспорта будівлі;
- розробка плану заходів для поліпшення енергетичної ефективності об’єкта.
Для комплексної перевірки потрібне сучасне обладнання: аеродвері, тепловізор, димогенератор тощо.